Temsilcilik Sözleşmesi

SİLVA TEMSİLCİLİK SÖZLEŞMESİ      

                                    

 1. Silva Temsilcisi, bağımsız satıcı konumunda faaliyetini sürdürecek kişi olup, Silva tarafından talep edilen tüm kural ve satış talimatlarını kabul etmiş sayılmaktadır.
 2. Silva web sitesinden (www.silvanetwork.com.tr) doldurulan temsilcilik formları resmi niteliktedir.
 3. 18 yaşını doldurmuş olan herkes Silva’ ya temsilci olabilir.
 4. Silva Temsilcisi, kayıt esnasında (www.silvanetwork.com.tr) tüm bilgilerini eksiksiz olarak doldurmalıdır. Eksik ya da yanlış girilen bilgiler sonucu yaşanabilecek hatalardan Silva sorumlu değildir. Silva Temsilcisi, kişisel bilgilerinde değişiklik olduğu takdirde bu değişikliği yazılı olarak Silva’ ya bildirmek zorundadır.
 5. Temsilci, Silva’ nın hiçbir şekilde çalışanı, vekili, acentesi, ticari mümessili değildir. Tamamen kendi adına, bağımsız kendi ad ve hesabına hareket eden kişidir. SGK, vergi, haksız fiil vs. tüm borçlarından Temsilci kendisi sorumludur.
 6. Silva Temsilcisi, kayıt esnasında oluşturduğu kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yaparak siparişlerini kendisi oluşturmalıdır.
 7. Silva internet sitesi üzerinde paravan (sahte) temsilcilik hesabı açmak yasaktır. Tespiti halinde Disiplin Kuralları uygulanır.
 8. Silva Temsilcisi, Silva ürünlerini perakende olarak satma hakkına sahiptir.
 9. Silva, ürünlerde fiyat artışını yansıtma, kazanç sistemi ve promosyonlarda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 10. Silva, duyurularını sms, e-posta, telefon ile iletme hakkına sahiptir. Temsilcilik kaydı olan Silva Temsilcisi duyuruları alma iletileri için gerekli onayı verdiklerini kabul eder.
 11. Silva Temsilcisi, 6 ay süresince sipariş vermediği takdirde temsilciliği pasife alınır. 10 gün süresince temsilciliğini pasiften aktif duruma alma hakkı bulunmaktadır. 10 gün içerisinde minimum 500 TL sipariş oluşturarak temsilciliğini pasiften aktife alabilir ya da ‘temsilcilik kaydımı iptal etmek istiyorum’ seçeneği ile bilgilerini sistemden silebilir. Herhangi bir işlem yapılmadığı takdirde 10 gün sonra temsilciliği iptal edilir ve tüm hakları silinir. Temsilci Silva’ya yeniden kayıt başvurusunda bulunmak isterse iptal tarihinden 30 gün sonra tekrar kaydolabilir. 1 yıl içerisinde 3 kez temsilci kaydı iptal edilen kişiler Silva’ ya 1 yıl sonra tekrar kaydolabilir.
 12. www.silvanetwork.com.tr web sitesine kaydolacak temsilciler sponsor kodu girmelidir. Sponsor seçimi yapmayan temsilciler sistem tarafından otomatik olarak bir lidere atanırlar. Temsilcinin sponsoruna ulaşabilmesi, bilgi alabilmesi için panelinden liderinin telefon numarasını görüntüleyebilecektir. 
 13. YG paneli ekibi olan her temsilciye açılır. YG panelinden ekibin bireysel/ toplu puan, iletişim, ekip, sipariş vb. bilgileri görüntülenebilir. YG panelinden kaynaklı yaşanabilecek ihlallerde lider sorumludur. YG paneliyle ilgili etik kural ihlali yapan liderlerin YG paneli kapatılacaktır. 
 14. Silva ürünlerinin satışlarından elde edilen gelirlerin vergisel ve diğer yükümlülükleri Silva Temsilcisine aittir. 
 15. Vergi mükellefi olan kişilerin Kurumsal temsilcilik yapmaları gerekmektedir. Kurumsal temsilcilik yapmak isteyen kişilerin aşağıdaki belgeleri ibraz etmeleri zorunludur.
 • Vergi Levhası (PDF)
 • İmza Sirküleri (PDF)
 • Yetkili Kişi Kimlik Fotokopisi
 • Tic. Sicil. Gazt.
 • Satış Sözleşmesi
 • İkametgâh (pdf formatlı)
 • Ticaret Odası Faaliyet Belgesi (pdf formatlı)
 • Mali Müşavir İletişim Bilgileri
 • E-mail adresi
 • IBAN bilgisi
 1. Silva Temsilcisi, vergi mükellefi ise temsilciliğine kurumsal temsilcilik olarak devam etmelidir. Vergi mükellefi olup bireysel temsilciliğe devam eden temsilcilerle ilgili şahıslarının Maliye ile yaşayacağı tüm problemlerde sorumluluk kendilerine aittir.

SPARİŞ

 1. Temsilci onaylanmayan, henüz faturası kesilmemiş siparişleri iptal edebilir. Faturası kesilen ve onaylanan siparişler iptal edilemez. Faturası kesilmeyen, onaylanmayan siparişlerin ödemesi yapılmışsa ücretin tamamı (borcu yoksa) Temsilciye geri gönderilir.
 2. Sipariş ürün iadesinde en geç teslim alınan ayın sonuna kadar iade yapılmalıdır. İade alınan ürünlerin kullanılmamış, ambalajı hasar görmemiş olmalıdır.

KARGO

 1. Silva Temsilcisi başka bir Silva Temsilcisinin adresine kargo gönderimi yapamaz.
 2. Kargo limiti Silva tarafından belirlenir. Belirlenen kargo limiti altındaki siparişlerin kargo ücreti alıcı tarafından ödenir.
 3. Silva Temsilcisi, siparişlerini teslim almama durumunda kargo tarafından yansıtılan ceza bedelini kabul etmiş sayılır. Kargo ceza bedelini ödemeyen Temsilcinin adresine tekrar kargo gönderilimi yapılamaz.
 4. Teslim alınmayan siparişin ceza bedeli Temsilciye, referanslı sipariş ise yine siparişi oluşturan Temsilciye yansıtılır. 
 5. Silva Temsilcisi, ürünlerin temsilci fiyatlarını temsilci olmayan kişilerle paylaşamaz.
 6. Elmas Lider ve üzeri kariyere sahip olan Silva Temsilcisinin farklı bir Network Marketing firmasında temsilcilik kaydı bulunamaz. Hangi mecra olursa olsun Silva’ya ait ürünlere muadil ürünlerin veya farklı bir network marketing firmasına ait ürünlerin satışını, reklamını ve paylaşımını yapamaz.
 7. Silva Temsilcisi, farklı bir Network Marketing ya da farklı sektördeki şirketler hakkında olumsuz söylemlerde bulunamaz.
 8. Elmas Lider ve üzeri kariyere sahip olan Silva Temsilcisi sosyal medya hesap isimlerinde Silva ibaresi olmasa dahi, başka bir network marketing firmasının ürünlerini ve farklı sektördeki firmaların muadil ürünlerini tanıtamaz/satış yapamaz.

BİREYSEL E-TİCARET SİTESİ OLUŞTURMA

 1. Silva Temsilcisi, ürünlerinin satışını yapmak için oluşturduğu web sitesinin giriş sayfasına ‘’Bu site Silva Network Marketing Resmi Web Sitesi Değildir ya da Bağımsız Temsilci Sayfasıdır’’ ibaresini belirgin ve okunaklı şekilde eklemek zorundadır
 2. Silva Temsilcisi, e – ticaret sitesi veya tanıtım sitesi oluşturmak isterse, patent hakkından kaynaklı ‘’Silva’’ ismi içeren domain (alan adı) kullanamaz.
 3. Silva Temsilcisi Google Adwords (sosyal medya ya da web sitesi) reklamı verebilir. Ancak arama motorunda verilen reklamların Silva Temsilcisi tarafından verildiği net olarak belirtilmelidir.
 4. Silva Temsilcisi, ‘’Silva, Slv, vb.’’ içeren herhangi bir alan adı, marka ismi tescil ettiremez. Android, IOS uygulaması oluşturamaz. Bu ihlalin tespit edilmesi durumunda Silva Temsilcisine uyarı gönderilir. Uyarıya rağmen güncelleme/devir yapılmaması halinde Disiplin Kurulu Yönetmeliği maddeleri uyarınca cezai müeyyide uygulanır.

SICAK SATIŞ, PRİM VE PROMOSYON

     35. Primler KDV düşüldükten sonra hesaplanır. Prim ve sıcak satış karları adınıza gelir vergisi stopajı kesilerek hesabınıza yatırılır. Banka hesaplarına gönderilen sıcak satış karı ve prim ödemelerinde, Silva Temsilcisi adına gelir vergisi stopajı için %20 kesinti yapılarak kalan tutar aktarılır. Prim, sıcak satış karı bir sonraki ayın 15.günü tahakkuk edilir. Ödeme talepleri takip eden ayın 15’inden sonra talep edilir, ayın son iş gününe kadar Silva Temsilcisinin hesabına aktarılır.

     36. Temsilcinin banka hesabı kendi adına olmalıdır. Temsilci bilgileri nüfus kayıtlarındaki bilgileri ve banka kayıtlarındaki bilgileri aynı olmadığı takdirde ödemeler yapılamaz.

     37. Temsilcinin kendisi dışında bir başkası, Temsilcinin hesabındaki prim ve sıcak satış karını kullanmaya yetkili değildir. Prim ve sıcak satış karını sadece Temsilcinin kendisi kullanabilir.

TEMSİLCİLİK ETİĞİ

     38. Temsilci iş bu sözleşme kapsamında yaptığı her iş ile alakalı Silva’nın ve Silva çatısı altındaki markaların itibarını korumakla yükümlüdür.

     39. Silva Temsilci, Silva’yı en iyi şekilde temsil etmeli ve zarar verecek hiçbir davranışta bulunmamalıdır.

     40. Silva Temsilcisi etik kurallar, ürün kalitesi, performansı, kazanç sistemi ile ilgili doğru bilgi vermekle sorumludur. Ekibine yeni katılan temsilcilere sistem ve ürünlerle ilgili bilgilendirme yapmakla yükümlüdür. Silva Temsilcisi, ekibine ve tüketicilere hiçbir yanıltıcı bilgi veremez.

     41. Silva Temsilcisi başka bir Silva Temsilcisine kendi ekibine geçmesi için teklifte bulunamaz. Bu şekilde hareket ettiği tespit edilen Silva Temsilcisine disiplin kurulunca yaptırım uygulanır.

     42. Silva Temsilcisi, Silva adına üretim yapamaz, yaptıramaz. Şirket adına kampanya düzenleyemez ve paylaşamaz.

     43. Silva Temsilcisi temsilcilik haklarını Silva’nın onayı olmadan 2. şahıslara devredemez.

     44. Silva Temsilcisi başka bir Silva Temsilcisine herhangi bir ortamda (sosyal medya, sms, e-posta, telefon, yüz yüze iletişimle) hakaret içerikli iletişimde bulunması halinde, Silva disiplin kurulu tarafından yapılacak değerlendirme neticesinde süreli ya da süresiz yaptırımda bulunabilir.

     45. Silva Temsilcisi hiçbir Silva Temsilcisine ve kişilere ırkçı, ahlak dışı, tehdit edici, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına aykırı mesajlar gönderemez.

     46. Silva Temsilcisinin başka bir Silva Temsilcisinin e-ticaret mağazasını, sosyal medya hesabını spam/engelleme ile sayfasının kapatılması için şahsi ya da ekibiyle birlikte girişimde bulunması, başka bir Silva Temsilcisinin e-ticaret mağazalarında, sosyal medya hesaplarında gizli ya da alenen hakaret söylemleri, yazılarıyla ithamlarda bulunması kesinlikle yasaktır. Bu şekilde davranış sergileyen Silva Temsilcisine ya da Temsilcilerine Disiplin Kurulu Yönetmeliği maddeleri uyarınca cezai müeyyide uygulanır.

KARİYER, LİDERLİK VE EKİP YÖNETİMİ

    47. Silva Temsilcisi, ekibiyle iletişim halinde olarak, tüm bilgi, kampanya, kariyer, promosyon ve hedefleri paylaşmalı ve eğitimlerini düzenli olarak gerçekleştirmelidir.

    48. Elmas Lider ve üstü kariyere ulaşan Silva Temsilcisi, başka bir Network Marketing şirketine kayıtlı olamaz. Farklı bir Network Marketing firmasına ait ürünleri ve farklı bir şirketin muadil ürünlerini de satamaz. Tespit edilmesi durumunda disiplin kurulu tarafından kusuruna doğru orantılı olarak gerekli görülen prim, teşvik ödemesi yapılmaz, temsilciliği feshedilir veya disiplin kurulunun uygun gördüğü bir ceza uygulanır.  

    49. Silva Temsilcisi, Silva adı geçen sosyal medya hesaplarında, e-ticaret platformlarında vb. alanlarda Silva ürünlerine muadil bir ürün görseli paylaşamaz, satışını yapamaz ve aynı ürünler olmasa dahi başka bir firma hakkında herhangi bir bilgi paylaşamaz.

    50. Elmas Lider ve üzeri kariyere sahip olan liderler her yıl düzenlenen büyük seminerlere katılmak zorundadır. Seminere katılmayan liderlerin cari hesabına otel konaklama ücreti borçlandırılır. Toplamda 3 kez katılmayan Elmas ve üzeri kariyere sahip liderlerin temsilcilikleri 3 ay süre ile dondurulur. 

    51. Silva Network’ te lider değişikliği yapılmaz.

DİĞER HÜKÜMLER

    52. Silva Temsilcisinin vefatı durumunda, vefatından itibaren 45 gün içerisinde Silva’ya yazılı olarak başvurulması durumunda hakları 18 yaşını doldurmuş olan vasisine devredilir. 45 Günü aşması durumunda vefat eden Silva Temsilcisinin kaydı silinir.

    53. Silva, yönetmelikte tek taraflı olarak değişiklik yapma ve sözleşmeyi tek taraflı feshetme hakkında sahiptir. Silva Temsilcisi, Silva tarafından yönetmelikte yapılan değişiklikleri takip etmekle yükümlüdür. Temsilci, yapılan her türlü değişikliğe uyacağını kabul ve taahhüt eder. 

    54. Silva, işbu Temsilcilik Sözleşmesinde ekleme, çıkarma ve değişiklik yapma hakkına sahiptir. Temsilci bu değişikliklere uymak zorundadır.

    55. Silva Temsilcisi, bu sözleşmede belirtilen kurallarla birlikte, kılavuzda yer alan tüm etik kurallara da uymakla yükümlüdür.

    56. Silva Temsilcisinin disiplin kurulu tarafından temsilcinin yazılı savunması alındıktan sonra gerekli cezai müeyyide kararı verilir ve bu karar temsilciye bildirilir. Disiplin kurulu tarafından verilen karar kesindir ve lider/temsilci bu karara uymayı kabul ve taahhüt eder.

    57. Silva’nın kurallara riayet etmeyen Temsilciler hakkında her türlü hukuki ve cezai yargı süreçlerine başvurma hakkı saklıdır.

    58. Silva Temsilcisi, temsilci kaydı oluşturduğunda işbu sözleşme maddelerine aykırı oluşabilecek durumlarda uygulanacak olan yaptırımların tümünü ve bu sözleşmeyi kabul ettiğimi beyan ve taahhüt eder.

Taraflar arasında bu sözleşmeden doğabilecek uyuşmazlıkların çözümünde İstanbul mahkemeleri ve icra müdürlükleri yetkilidir. Bununla beraber, ŞİRKET, kanunen yetkili diğer bir mahkeme ve mercilere başvurmak hakkına haizdir.