Üyelik Sözleşmesi

                                                                                         ÜYELİK SÖZLEŞMESİ

 1. Silva Danışmanı bağımsız satıcı konumunda faaliyetini sürdürecek kişi olup, Silva Network tarafından talep edilen tüm kural ve satış talimatlarını kabul etmiş sayılmaktadır.
 2. 18 yaşını doldurmuş olan herkes Silva Network’ e kayıt olabilir.
 3. Silva Danışmanı, kayıt esnasında (www.silvanetwork.com.tr) tüm bilgilerini eksiksiz olarak girmelidir.
 4. Danışman, Silva Network’ ün hiçbir şekilde çalışanı, vekili, acentesi, ticari mümessili değildir. Tamamen kendi adına, bağımsız kendi ad ve hesabına hareket eden kişidir. SGK, vergi, haksız fiil vs. tüm borçlarından Danışman kendisi sorumludur.
 5. Silva Danışmanı, kayıt esnasında oluşturduğu kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yaparak siparişlerini kendisi oluşturmalıdır.
 6. Silva Danışmanı, Silva ürünlerini perakende olarak satma hakkına sahiptir.
 7. Silva Network, ürünlerde fiyat artışını yansıtma, kazanç sistemi ve promosyonlarda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 8. Silva Danışmanı başka bir Silva Danışmanı adresine kargo gönderimi yapamaz.
 9. Silva Network, duyurularını sms, e-posta, telefon ile iletme hakkına sahiptir. Üyelik kaydı olan Silva Danışmanı duyuruları alma iletileri için gerekli onayı verdiklerini kabul eder.
 10. Danışman iş bu sözleşme kapsamında yaptığı her iş ile alakalı Silva Network firmasının ve markaların itibarını koruyacaktır.
 11. Silva Network satışlarından elde ettiği gelirlerin vergisel ve diğer yükümlülükleri Silva Danışmanına aittir.  
 12. Danışman onaylanmayan, faturası kesilmeyen siparişleri iptal edebilir. Faturası kesilen ve onaylanan siparişler iptal edilemez. Faturası kesilmeyen, onaylanmayan siparişlerin ödemesi yapılmışsa ücretin tamamı Danışmana geri gönderilir.
 13. Kargo limiti Silva Network tarafından belirlenir. Belirlenen kargo limiti altındaki siparişlerin kargo ücreti Danışman tarafından ödenir.
 14. Silva Danışmanı, farklı bir Network Marketing ya da farklı sektördeki şirketler hakkında olumsuz söylemlerde bulunmamalıdır.
 15. Danışman’ın kendisi dışında bir başkası, Danışman’ın hesabındaki prim ve sıcak satış karını kullanmaya yetkili değildir. Prim ve sıcak satış karını sadece Danışman’ın kendisi kullanabilir. Danışmanın yazılı onayı olması durumunda başka bir kişiye ödeme yapılabilir.
 16. Silva Network’ ün web sitesinden (www.silvanetwork.com.tr) doldurulan üyelik formları resmi niteliktedir.
 17. Silva Danışmanı etik kurallar, ürün kalitesi, performansı, kazanç sistemi ile ilgili doğru bilgi vermekle sorumludur. Ekibine yeni katılan danışmanlara sistem ve ürünlerle ilgili bilgilendirme yapmakla yükümlüdür.
 18. Silva Danışmanı başka bir Silva Danışmanına kendi ekibine geçmesi için teklifte bulunamaz. Bu şekilde hareket ettiği tespit edilen Silva Danışmanının prim hakları durdurulur.
 19.  Silva Network adına üretim yapamaz, şirket adına kampanya düzenleyemez ve paylaşamaz.
 20. Silva Danışmanı üyelik haklarını Silva Network’ ün onayı olmadan 2. Şahıslara devredemez.
 21. Danışman Silva adını kullanarak üretim yapamaz, yaptıramaz.
 22. Danışman Silva adıyla açtığı sosyal medya hesaplarında Silva ürünleri dışında başka firma ürünleri ve farklı bir network firmasının ürünlerini, bilgilerini paylaşamaz. Tespit edilmesi durumunda Danışman uyarılır ve tekrar etmesi durumunda üyeliği durdurulur.
 23. Silva Danışmanı başka bir Silva Danışmanına herhangi bir ortamda (sosyal medya, sms, e-posta, telefon, yüz yüze iletişimle) hakaret içerikli iletişimde bulunması halinde, Silva Network disiplin kurulu tarafından yapılacak değerlendirme neticesinde süreli ya da süresiz yaptırımda bulunabilir.
 24. Silva Danışmanı hiçbir Silva Danışmanına ve kişilere ırkçı, ahlak dışı, tehdit edici, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına aykırı mesajlar gönderemez.
 25. Silva Danışmanının başka bir Silva Danışmanının sosyal medya hesabını spam/engelleme ile sayfasının kapatılması için şahsi ya da ekibiyle birlikte girişimde bulunması etik kurallara aykırıdır. Bu şekilde davranış sergileyen Silva Danışmanı ya da Danışmanlarının üyelikleri iptal edilecektir. Başka bir Silva Danışmanının sosyal medya hesaplarında gizli ya da alenen hakaret söylemleri, yazılarıyla ithamlarda bulunması kesinlikle yasaktır.

 26. Silva Danışmanı vefatı durumunda, vefatından itibaren 45 gün içerisinde Silva Network’ e yazılı olarak başvurulması durumunda hakları 18 yaşını doldurmuş olan vasisine devredilir. 45 Günü aşması durumunda vefat eden Silva Danışmanı kaydı silinir.
 27. Silva Danışmanı, ekibiyle iletişim halinde olarak, tüm bilgi, kampanya, kariyer, promosyon ve hedefleri paylaşmalı ve eğitimlerini düzenli olarak gerçekleştirmelidir.
 28. Zümrüt ve Elmas kariyerine ulaşan Silva Danışmanı, başka bir Network Marketing şirketine kayıtlı olamaz. Farklı bir Network Marketing firmasına ait ürünleri ve farklı bir şirketin muadil ürünlerini de tanıtamaz/satamaz. Tespit edilmesi durumunda  disiplin kurulu tarafından kusuruna doğru orantılı olarak gerekli görülen prim, promosyon ödemesi yapılmaz veya üyeliği fesh edilir.  
 29. Silva Network’ ün düzenlediği seminerlere liderlerin katılımı zorunludur. Zümrüt Yönetici ve Elmas Yöneticiler düzenlenen bölgesel toplantılara ve her yıl düzenlenen büyük seminerlere katılmak zorundadır. Mazeret bildirmeden katılmayan Silva Danışmanının prim ödemesi takip eden ay yapılmaz. Toplamda 3 kez katılmayan Zümrüt ve Elmas Yöneticilerin üyelikleri 3 ay süre ile dondurulur. Toplamda 5 kez katılmayan Zümrüt ve Elmas Yöneticilerin kariyerleri sıfırlanır. Seminere katılmayan Zümrüt ve Elmas yöneticilerin mazeretlerini yazılı olarak Silva Network’ e bildirmeleri gerekmektedir.  Mazeret bildirimi belge ile birlikte yapılmalıdır.
 30. Silva Danışmanı, istediği zaman istifa dilekçesini yazılı olarak Silva Network’ e bildirerek kaydını sildirebilir. Üyelik iptali durumunda tüm hakları silinir. 
 31. Silva Danışmanı, ürünleri perakende fiyatından satmakla yükümlü olup perakende fiyatının altında satış yapması yasaktır. Hangi mecrada olursa olsun Silva Network tarafından belirlenen perakende satış fiyatı geçerlidir. Danışman, ürünlerin danışman fiyatlarını üye olmayan kişilerle paylaşması yasaktır. Silva Network’ ün yaptığı kampanyalar haricinde indirimli ve hediyeli kampanya yapamaz. İhlali halinde disiplin kurulu hükümleri uygulanır.
 32. Silva Danışmanı, siparişlerini teslim almama durumunda kargo tarafından yansıtılan ceza bedelini kabul etmiş sayılır. Kargo ceza bedelini ödemeyen Danışman adresine tekrar kargo gönderilimi yapılamaz.
 33. Sipariş ürün iadesinde en geç teslim alınan ayın sonuna kadar iade yapılmalıdır. İade gönderilecek ürünler kullanılmamış, ambalajı hasar görmemiş olmalıdır. Prim, promosyon tahakkuku yapılmış siparişlerin iadesi yapılamaz.
 34. Silva Danışmanı, Silva Network’ ü en iyi şekilde temsil etmeli ve zarar verecek hiçbir davranışta bulunmamalıdır.
 35. Silva Network’ te lider değişikliği yapılmaz.
 36. Banka hesaplarına gönderilen sıcak satış karı ve prim ödemelerinde, Silva Danışmanı adına gelir vergisi stopajı için % 20 kesinti yapılarak kalan tutar aktarılır. Prim, sıcak satış karı ödemeleri ayın son iş gününe kadar Silva Danışmanı hesabına aktarılır.
 37. Siparişlerde kargo teslim alınmadığı takdirde kargo şirketi tarafından ceza bedeli yansıtılmaktadır. Teslim alınmayan siparişin ceza bedeli Danışmana, referanslı sipariş ise yine siparişi oluşturan Danışmana yansıtılır. 
 38. Silva Danışmanı, üyelerine ve tüketicilere hiçbir yanıltıcı bilgi veremez.
 39. Danışman, Silva ürünlerinin satışını yapmak için web sitesi oluşturacağı zaman bu durumu Silva’ ya yazılı bir şekilde bildirmeli ve onay almalıdır. Oluşturduğu web sitesinin giriş sayfasına ‘’Bu site Silva Network resmi web sitesi değildir’’ ibaresini belirgin ve okunaklı şekilde eklemek zorundadır.
 40. Silva Network, yönetmelikte tek taraflı olarak değişiklik yapma hakkına sahiptir. Silva Danışmanı yapılan değişiklikleri takip etmekle yükümlüdür.
 41. Silva Network kurallara aykırı davranılması durumunda gerekli müdahalede bulunabilir ve üyelik dondurma, üyelik sonlandırma hakkına sahiptir.

Taraflar arasında bu sözleşmeden doğabilecek uyuşmazlıkların çözümünde İstanbul mahkemeleri
ve icra müdürlükleri yetkilidir. Bununla beraber, ŞİRKET, kanunen yetkili diğer bir mahkeme ve mercilere başvurmak hakkını haizdir.