Üyelik Sözleşmesi

SİLVA ÜYELİK SÖZLEŞMESİ

ÜYELİK

1. Silva Danışmanı, bağımsız satıcı konumunda faaliyetini sürdürecek kişi olup, Silva tarafından talep edilen tüm kural ve satış talimatlarını kabul etmiş sayılmaktadır.

2. Silva web sitesinden (www.silvanetwork.com.tr) doldurulan üyelik formları resmi niteliktedir.

3. 18 yaşını doldurmuş olan herkes Silva’ ya üye olabilir.

4. Silva Danışmanı, kayıt esnasında (www.silvanetwork.com.tr) tüm bilgilerini eksiksiz olarak doldurmalıdır. Eksik ya da yanlış girilen bilgiler sonucu yaşanabilecek hatalardan Silva sorumlu değildir. Silva Danışmanı, kişisel bilgilerinde değişiklik olduğu takdirde bu değişikliği yazılı olarak Silva’ ya bildirmek zorundadır.

5. Danışman, Silva’ nın hiçbir şekilde çalışanı, vekili, acentesi, ticari mümessili değildir. Tamamen kendi adına, bağımsız kendi ad ve hesabına hareket eden kişidir. SGK, vergi, haksız fiil vs. tüm borçlarından Danışman kendisi sorumludur.

6. Silva Danışmanı, kayıt esnasında oluşturduğu kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yaparak siparişlerini kendisi oluşturmalıdır.

7. Silva internet sitesi üzerinde paravan (sahte) üyelik hesabı açmak yasaktır. Tespiti halinde Disiplin Kuralları uygulanır.

8. Silva Danışmanı, Silva ürünlerini perakende olarak satma hakkına sahiptir.

9. Silva Network, ürünlerde fiyat artışını yansıtma, kazanç sistemi ve promosyonlarda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

10. Silva Network, duyurularını sms, e-posta, telefon ile iletme hakkına sahiptir. Üyelik kaydı olan Silva Danışmanı duyuruları alma iletileri için gerekli onayı verdiklerini kabul eder.

11. Silva Danışmanı, üyelik iptal talebini www.silvanetwork.com.tr web sitesinde form doldurarak iletebilir. Üyelik iptali durumunda tüm hakları (kazanç, kariyer, ekip vb.) silinir. Tekrar Silva üyesi olmak isterse 3 ay sonra üyelik kaydı yapabilir.

12. Silva ürünlerinin satışlarından elde edilen gelirlerin vergisel ve diğer yükümlülükleri Silva Danışmanına aittir.

13. Vergi mükellefi olan kişilerin Kurumsal Üyelik yapmaları gerekmektedir. Kurumsal Üyelik yapmak isteyen kişilerin aşağıdaki belgeleri ibraz etmeleri zorunludur. Belgelerin Silva Kurumsal Danışman Temsilcisine mail ile gönderilmesi gerekmektedir.

Silva Kurumsal Danışman Temsilcisi:  kurumsaltemsilci@silvanetwork.com.tr

 • Vergi Levhası (PDF)
 • İmza Sirküleri (PDF)
 • Yetkili Kişi Kimlik Fotokopisi
 • Tic. Sicil. Gazt.
 • Satış Sözleşmesi
 • İkametgâh (pdf formatlı)
 • Ticaret Odası Faaliyet Belgesi (pdf formatlı)
 • Mali Müşavir İletişim Bilgileri
 • E-mail adresi
 • IBAN bilgisi
 • Silva Danışmanı, vergi mükellefi ise üyeliğe kurumsal üyelik olarak devam etmelidir. Vergi mükellefi olup bireysel üyeliğe devam eden üyelerle ilgili şahıslarının Maliye ile yaşayacağı tüm problemlerde sorumluluk kendilerine aittir.

SPARİŞ

14. Danışman onaylanmayan, henüz faturası kesilmemiş siparişleri iptal edebilir. Faturası kesilen ve onaylanan siparişler iptal edilemez. Faturası kesilmeyen, onaylanmayan siparişlerin ödemesi yapılmışsa ücretin tamamı (borcu yoksa) Danışmana geri gönderilir.

15. Sipariş ürün iadesinde en geç teslim alınan ayın sonuna kadar iade yapılmalıdır. İade alınan ürünlerin kullanılmamış, ambalajı hasar görmemiş olmalıdır.

KARGO

16. Silva Danışmanı başka bir Silva Danışmanının adresine kargo gönderimi yapamaz.

17. Kargo limiti Silva Network tarafından belirlenir. Belirlenen kargo limiti altındaki siparişlerin kargo ücreti alıcı tarafından ödenir.

18. Silva Danışmanı, siparişlerini teslim almama durumunda kargo tarafından yansıtılan ceza bedelini kabul etmiş sayılır. Kargo ceza bedelini ödemeyen Danışmanın adresine tekrar kargo gönderilimi yapılamaz.

19. Teslim alınmayan siparişin ceza bedeli Danışmana, referanslı sipariş ise yine siparişi oluşturan Danışmana yansıtılır. 

E-TİCARET, SOSYAL MEDYA VB. PLATFORMLARDA SATIŞ VE ÜRÜN PAYLAŞIMI

20. Silva Danışmanı, sosyal medya platformlarında veya e- ticaret sitelerinde satış yapmak isterse, bağımsız satış sözleşmesini imzaladıktan ve Silva’dan yazılı onay aldıktan sonra Silva’ya ait ürünlerin satışını yapabilir.

21. Pazar yeri, mağaza, dükkan, fuar, sergi, stand açılımı, vb. herhangi bir alanda tanıtım ve satış yapılmadan önce Silva’ dan onay alınmalıdır. Danışman, bu satışları Silva’nın belirlediği perakende fiyatlardan yapmak zorundadır. Silva’ nın belirlediği perakende fiyatlar dışında indirimli satış yapılırsa Disiplin Kuralları uygulanır.

22. Silva Danışmanı, Silva tarafından belirlenen katalog fiyatları dışında hiçbir ürünün fiyatını (elden ya da internet üzerinden) indirimli satamaz. Silva’nın belirlediği kampanyalar dışında indirimli set, hediye vb. kampanyalar ve indirimler düzenleyemez.

23. E- ticaret sitelerinde satış yapan Silva Danışmanı, e-ticaret sayfaları tarafından başlatılan kampanyalara ve indirimlere Silva ürünlerini dahil edemez. Silva Danışmanı olan satıcının isteği dışında yapılan kampanyalar, e-ticaret siteleri tarafından yapılan kişiye özel teklifler kesinlikle kabul edilmemelidir. Bu gibi durumlarda Silva Danışmanı olan satıcı mağazasını ve Silva ürünlerinin satışını kapatacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

24. Silva Danışmanı, ürünlerin danışman fiyatlarını üye olmayan kişilerle paylaşamaz.

25. Silva Danışmanı, e-ticaret sitelerinde yahut sosyal medya platformlarında Silva’nın izni olmaksızın, fiyat politikasının dışında satış yapan bir hesap ya da Silva danışmanı tespit ettiğinde bu durumu Silva’ya bildirmekle mükelleftir.

26. Zümrüt Yönetici, Elmas Yönetici ve üstü kariyere sahip olan Silva Danışmanının farklı bir Network Marketing firmasında üyelik kaydı bulunamaz. Hangi mecra olursa olsun (e-ticaret ve sosyal medya hesapları) sayfa uzantısında Silva ibaresi olsa da olmasa da Silva’ya ait ürünlere muadil ürünlerin veya farklı bir network marketing firmasına ait ürünlerin satışını, reklamını ve paylaşımını yapamaz.

27. Silva Danışmanı, hangi mecrada olursa olsun mağaza ismi Silva uzantılı olduğu takdirde Silva dışında herhangi bir ürünün, muadil ürünlerin ve farklı network ürünlerinin satışını, tanıtımını ve paylaşımını yapamaz.

28. Silva uzantısı olmayan e-ticaret sayfalarında/mağaza isimlerinde (danışmanın kariyerine bakılmaksızın) Silva ürünlerine muadil ve farklı network ürünlerinin dışında farklı bir ürünün satışı, tanıtımı ve paylaşımı yapılabilir.

29. Silva Danışmanı, Silva’ nın marka değerine zarar verecek herhangi bir söylem ya da davranışta bulunamaz. E-ticaret siteleri, whatsapp, instagram, facebook vb. sosyal mecralarda ve www.sikayetvar.com vb. platformlarda Silva’nın ticari itibarını zedeleyecek paylaşımlarda bulunamaz.

30. Silva Danışmanı, farklı bir Network Marketing ya da farklı sektördeki şirketler hakkında olumsuz söylemlerde bulunamaz. 

BİREYSEL E-TİCARET SİTESİ OLUŞTURMA

31. Silva Danışmanı, ürünlerinin satışını yapmak için web sitesi oluşturacağı zaman bu durumu Silva’ya yazılı bir şekilde bildirmeli ve onay almalıdır. Oluşturduğu web sitesinin giriş sayfasına ‘’Bu site Silva Network Marketing Resmi Web Sitesi Değildir ya da Bağımsız Temsilci Sayfasıdır’’ ibaresini belirgin ve okunaklı şekilde eklemek zorundadır

32. Silva Danışmanı, e – ticaret sitesi veya tanıtım sitesi oluşturmak isterse, patent hakkından kaynaklı ‘’Silva’’ ismi içeren domain (alan adı) kullanamaz.

33. Silva Danışmanı Google Adwords (sosyal medya ya da web sitesi) reklamı verebilir. Ancak arama motorunda verilen reklamların Silva Danışmanı tarafından verildiği net olarak belirtilmelidir.

34. Silva Danışmanı, ‘’Silva, Slv, vb.’’ içeren herhangi bir alan adı, marka ismi tescil ettiremez. Android, IOS uygulaması oluşturamaz. Bu ihlalin tespit edilmesi durumunda Silva Danışmanına uyarı gönderilir. Uyarıya rağmen güncelleme/devir yapılmaması halinde Disiplin Kurulu Yönetmeliği maddeleri uyarınca cezai müeyyide uygulanır.

SICAK SATIŞ, PRİM VE PROMOSYON

35. Banka hesaplarına gönderilen sıcak satış karı ve prim ödemelerinde, Silva Danışmanı adına gelir vergisi stopajı için % 20 kesinti yapılarak kalan tutar aktarılır. Prim, sıcak satış karı bir sonraki ayın 15.günü tahakkuk edilir. Ödeme talepleri takip eden ayın 15’inden sonra talep edilir, ayın son iş gününe kadar Silva Danışmanının hesabına aktarılır.

36. Danışmanın banka hesabı kendi adına olmalıdır. Danışman bilgileri nüfus kayıtlarındaki bilgileri ve banka kayıtlarındaki bilgileri aynı olmadığı takdirde ödemeler yapılamaz.

37. Danışman’ın kendisi dışında bir başkası, Danışman’ın hesabındaki prim ve sıcak satış karını kullanmaya yetkili değildir. Prim ve sıcak satış karını sadece Danışman’ın kendisi kullanabilir.

38. Danışman hak edişi olan promosyonu en geç 3 ay içerisinde Silva’dan talep etmelidir.

ÜYELİK ETİĞİ

39. Danışman iş bu sözleşme kapsamında yaptığı her iş ile alakalı Silva’nın ve Silva çatısı altındaki markaların itibarını korumakla yükümlüdür.

40. Silva Danışmanı, Silva Network’ ü en iyi şekilde temsil etmeli ve zarar verecek hiçbir davranışta bulunmamalıdır.

41. Silva Danışmanı etik kurallar, ürün kalitesi, performansı, kazanç sistemi ile ilgili doğru bilgi vermekle sorumludur. Ekibine yeni katılan danışmanlara sistem ve ürünlerle ilgili bilgilendirme yapmakla yükümlüdür. Silva Danışmanı, üyelerine ve tüketicilere hiçbir yanıltıcı bilgi veremez.

42. Silva Danışmanı başka bir Silva Danışmanına kendi ekibine geçmesi için teklifte bulunamaz. Bu şekilde hareket ettiği tespit edilen Silva Danışmanına disiplin kurulunca yaptırım uygulanır.

43. Silva Danışmanı, Silva adına üretim yapamaz, yaptıramaz. Şirket adına kampanya düzenleyemez ve paylaşamaz.

44. Silva Danışmanı üyelik haklarını Silva’nın onayı olmadan 2. şahıslara devredemez.

45. Silva Danışmanı başka bir Silva Danışmanına herhangi bir ortamda (sosyal medya, sms, e-posta, telefon, yüz yüze iletişimle) hakaret içerikli iletişimde bulunması halinde, Silva disiplin kurulu tarafından yapılacak değerlendirme neticesinde süreli ya da süresiz yaptırımda bulunabilir.

46. Silva Danışmanı hiçbir Silva Danışmanına ve kişilere ırkçı, ahlak dışı, tehdit edici, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına aykırı mesajlar gönderemez.

47. Silva Danışmanının başka bir Silva Danışmanının e-ticaret mağazasını, sosyal medya hesabını spam/engelleme ile sayfasının kapatılması için şahsi ya da ekibiyle birlikte girişimde bulunması, başka bir Silva Danışmanının e-ticaret mağazalarında, sosyal medya hesaplarında gizli ya da alenen hakaret söylemleri, yazılarıyla ithamlarda bulunması kesinlikle yasaktır. Bu şekilde davranış sergileyen Silva Danışmanına ya da Danışmanlarına Disiplin Kurulu Yönetmeliği maddeleri uyarınca cezai müeyyide uygulanır.

KARİYER, LİDERLİK VE EKİP YÖNETİMİ

48. Silva Danışmanı, ekibiyle iletişim halinde olarak, tüm bilgi, kampanya, kariyer, promosyon ve hedefleri paylaşmalı ve eğitimlerini düzenli olarak gerçekleştirmelidir.

49. Silva’nın düzenlediği seminerlere liderlerin katılımı zorunludur. Zümrüt Yönetici, Elmas Yönetici ve üstü kariyere sahip olan liderler düzenlenen bölgesel toplantılara ve her yıl düzenlenen büyük seminerlere katılmak zorundadır. Mazeret bildirmeden katılmayan Silva Danışmanının prim ödemesi takip eden ay yapılmaz. Toplamda 3 kez katılmayan Zümrüt ve Elmas Yöneticilerin üyelikleri 3 ay süre ile dondurulur. Toplamda 5 kez katılmayan Zümrüt ve Elmas Yöneticilerin kariyerleri sıfırlanır. Seminere katılmayan Zümrüt ve Elmas yöneticilerin mazeretlerini yazılı olarak Silva Network’ e bildirmeleri gerekmektedir.  Mazeret bildirimi belge ile birlikte yapılmalıdır.

50. Silva Network’ te lider değişikliği yapılmaz.

51. Ceza alan Danışman isimleri ‘’promosyon kazananlar’’ listesinde yayınlanmaz.

DİĞER HÜKÜMLER

52. Silva Danışmanı vefatı durumunda, vefatından itibaren 45 gün içerisinde Silva’ya yazılı olarak başvurulması durumunda hakları 18 yaşını doldurmuş olan vasisine devredilir. 45 (kırkbeş) günü aşması durumunda vefat eden Silva Danışmanın kaydı silinir.

53. Silva, yönetmelikte tek taraflı olarak değişiklik yapma hakkına sahiptir. Silva Danışmanı, Silva tarafından yönetmelikte yapılan değişiklikleri takip etmekle yükümlüdür. Danışman, yapılan her türlü değişikliğe uyacağını kabul ve taahhüt eder.

54. Silva, işbu Üyelik Sözleşmesinde ekleme, çıkarma ve değişiklik yapma hakkına sahiptir. Danışman bu değişikliklere uymak zorundadır.

55. Silva Danışmanı, bu sözleşmede belirtilen kurallarla birlikte, danışman kılavuzunda yer alan tüm etik kurallara da uymakla yükümlüdür.

56. Silva Danışmanının yukarıda belirtilen hususlara aykırı davrandığının tespit edilmesi halinde, hakkında Silva disiplin kurulu tarafından danışmanın yazılı savunması istenir. Savunmanın gelip gelmeme durumuna göre, yazılı savunması gelmişse savunmanın mahiyetine göre disiplin kurulu üyeleri danışmanla ilgili gerekli cezai müeyyide kararı alır ve kendisine tebliğ edilir. Disiplin kurulu tarafından danışmanın kusuruna doğru orantılı olarak gerekli görülen prim, promosyon iptali, üyelik dondurma, üyelik iptali, kampanyalardan yararlanamama, ** danışmanın il seminerleri, büyük seminer, yurt dışı organizasyonları ve Silva nın organize ettiği tüm etkinliklere katılımının engellenmesi veya disiplin kurulunun uygun gördüğü farklı bir ceza uygulanır. Silva Disiplin Kurulu, üçüncü defa ceza alan Silva danışmanı ile ilgili tekrar üye olamayacak şekilde üyeliğinin feshedilmesi yönünde karar alabilir. Disiplin kurulu tarafından verilen kararlar kesindir ve lider/danışman bu kararlara uymayı kabul ve taahhüt eder.

57. Silva’nın kurallara riayet etmeyen Danışmanlar hakkında her türlü hukuki ve cezai yargı süreçlerine başvurma hakkı saklıdır.

58. Silva Danışmanı, üyelik kaydı oluşturduğunda işbu sözleşme maddelerine aykırı oluşabilecek durumlarda uygulanacak olan yaptırımların tümünü ve bu sözleşmeyi kabul ettiğini beyan ve taahhüt eder.

Taraflar arasında bu sözleşmeden doğabilecek uyuşmazlıkların çözümünde İstanbul mahkemeleri ve icra müdürlükleri yetkilidir. Bununla beraber, ŞİRKET, kanunen yetkili diğer bir mahkeme ve mercilere başvurmak hakkına haizdir.
---------------------------------------
** 08.07.2021 tarihinde Silva Disiplin Kurulu Kararıyla 56.maddede güncelleme yapılmıştır.

***22.10.2021 tarihli Yönetim Kurulu kararıyla 56.maddede güncelleme yapılarak "Ceza Alan Danışmanlarımız" ifadesinin kaldırılarak yaptırım uygulanan danışmanların isimlerinin yayınlanmaması kararı alınmıştır.