Garanti ve İade Koşulları

İade Şartları :

Danışmanlarımız:
 satın aldıkları bütün Silva ürünlerini açmamak ve kullanmamak şartıyla, ürünlerin satın alındığı ayın sonuna kadar iade edilmesi gerekir. 
Not : Satışta olmayan ürünlerin iadesi alınamaz. İadeler Silva merkeze elden yapılabildiği gibi kargo ile de gönderilerek yapılabilir. Ancak, kargo ile yapılan iadelerde kargo ücreti danışmana aittir. 

İadenin Silva tarafından kabul edilebilmesi için 2 şart vardır; 

a) ladenirhürünün alındığı ayın sonuna kadar yapılması, 
b) Ürünlerin açılmamış ve kullanılmamış olması. Danışman tarafından kullanılmış ya da hasar görmüş ürünlerin iadesi kesinlikle yapılamaz. 

Örnek: 1 Ocak 2010 da alınan bir ürün en geç 30 Ocak 2010 tarihine kadar iade edilir. Örnek: 1-30 Nisan 2010 daalınan bir ürün en geç 5 Mayıs 2010 tarihine kadar iade edilebilir. 

Primler hesaplandıktan.yani ayın beşinden sonra hiçbir iade kabul edilmez. Prim hesaplandıktan sonra, zorunlu sebeplerden dolayı iade yapmak istemesi durumunda aşağıdaki maddelerden biri uygulanır; 

a) Danışman zamanında iade etmediği ürünlerin yerine başka ürün almak isterse, %5 kesinti yapılarak kendisine istediği ürünler verilir. 
b) Danışman zamanında iade etmediği ürünlerin yerine başka ürün istemez ise, %10 kesinti yapılarak alacak hanesine yazılır.

Zamanında iade edilmeyen ürünler için yukarıda bahsi geçen yaptırımlar uygulanacaktır. Bunun temel sebebi ise; bu ürünlerden dolayı prim dağıtılmış olmasıdır. Dağıtılan primlerden kaynaklanacak zararı tazmin etme adına böyle bir uygulamaya gidilecektir. Danışmanlarımız böyle bir kesinti ile karşılamak istemiyorlarsa iadelerini belirtilen sürede yapmaları gerekmektedir.

 

Garanti şartları :

Bütün Silva ürünleri yasal süresi olan 2 yıl boyunca üretici firma garantisindedir. Sadece doğal ürünler, (Sampuan, el kremi, bambu havlular, bakım ürünleri gibi) sadece 1 ay garanti kapsamındadır. Çünkü bu tarz ürünlerde üretim hatası, 1 aylık kullanımda rahatlıkla ortaya çıkabilmektedir. Dolayısıyla, 1 ayı aşan sürelerdeki kullanımlarda doğal ürünlerin kullanımı kullanıcı hassasiyetine bağlıdır. Danışmanlarımızın bu önemli ayrıntıya dikkat etmesi gerekmektedir Kullanıcı hatasından dolayı zarar görmüş olan hiçbir ürün garanti kapsamında değildir. Sadece üretim hatası olan ürünler garanti kapsamında değerlendirilecektir. 

Kullanıcı hatasından dolayı zarar gören ürünler garanti kapsamına alınmaz.

Sopalı mopların plastik aksamlarında kullanıcı hatasından oluşabilecek çatlama ya da kırılmalar garanti kapsamında olmadığı gibi, sopalı mopun altındaki cırtın kullanım hatası yıpranması ve yapışma özelliğini kaybetmesi de garanti kapsamında değildir. 

Ambalajından kusurlu olarak ya da eksik olarak çıkması durumunda ise birebir yenisi ile değiştirilir. 

Garanti kapsamında iade edilecek ya da değiştirilecek tüm ürünlerde aranan ortak özellik şudur; kesinlikle yırtılarak, patlatılarak, kesilerek, delinerek ya da yanlış kullanım sonucu yıpratılarak ürün özelliğinin bozulmaması gerekmektedir.