Merak Edilenler

Nasıl Alışveriş Yapabilirim ? 

Resimli anlatım için tıklayınız .

 

Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım ? 

Şifrenizi hatırlamıyorsanız , Şifremi unuttum sayfasına gidiniz ve üye e-mail adresinizi yazınız bu işlemi yapıp gönder dediğiniz de yeni şifreniz e-mail adresinize gelecektir.

  • Şifremi unuttum sayfasına gitmek için tıklayınız .
  • Şifrenizi değiştirmek istiyorsunuz tıklayınız .


Nasıl Danışman Olabilirim ?

Silva Satış Danışmanı olabilmek için ; T.C.Kimlik numaranız , iletişim bilgilerinizi bildirmeniz ve danışman sözleşmesini doldurmanız yeterlidir. Üye olduktan sonra siparişinizi ihtiyacınız olduğu zaman verebilirsiniz. Danışman olduktan sonra artık siz de Silva ailesinin bir üyesi olarak ;  Silva Satış Danışmanlarının sahip olduğu tüm haklara ve avantajlara sahip olacaksınız.

Not: Silva Satış Danışmanı olduktan sonra doldurulan Silva Danışman sözleşmesi 1 hafta sonra tarafımıza ulaştırılmalıdır.

Aynı şekilde internet sitemizde yer alan üyelik formunu doldurarakda üyelik başvurusu yapabilirsiniz. Siz üyelik formunu doldurduktan sonra formu değerlendiren yetkili müşteri temsilcisi arkadaşlarımız size geri dönüş yapacaklardır.

 

Kimler Danışman Olabilir ?

18 Yaşını Doldurmuş , Sabit ikametgahlı her T.C vatandaşı danışmanlık başvurusunda bulunabilir. Ancak , aynı ikametgah adresinde bulunan aynı aileden 2 kişi sisteme kayıtlı danışmanımız olamaz.

 

Danışman Olarak Ne Kazanacağım ? 

Sıcak Satış Karı: Danışman her yaptığı perakende satıştan, Silva tarafından belirlenecek oranlarda kar elde eder. İşte biz buna sıcak satış karı diyoruz. Örnek: 62 TL ye alacağınız bir ürünü 80 TL ye perakende olarak sattığınızda 18 TL sıcak satış karı elde etmiş olursunuz.

  • Kazanç Tablosunu incelemek için lütfen tıklayınız .

 

Primlerimi Nasıl Kullanabilirim ?

Danışman, adına prim tahakkuk edebilmesi için her ay ; asgari 100 TL'lik alım yapması gerekmektedir. Bu koşulu yerine getirmeyen danışmanlar için o ay prim tahakkuk ettirilmez. Bir sonraki ay danışman bu şartı yerine getirirse, sadece şartı yerine getirdiği ayın primi tahakkuk ettirilir. Silva tarafından hesaplanarak dağıtılacak olan primler 2 gruba ayrılır; aktif prim ve devreden prim.
 

  • Şimdi bu primleri bir örnekle kısaca açıklayalım;

 

Örnek: Diyelim ki Ayşe Hanım, ocak ayı boyunca alt danışmanlarının yaptığı satışlardan 500 TL primi hak etti. Bu prim şubat ayının 5 inde hesaplanarak Ayşe Hanım'ın alacağına aktif prim olarak yazılır. Aktif primle danışman fiyatından da daha indirimli ürün alınabilir. İndirimli ürün listesine fiyat listesinden ulaşabilirsiniz. 
 

  • Ayşe Hanım aktif primini şubat ayının sonuna kadar olmak şartıyla aşağıdaki gibi değerlendirebilir 

 

a) Gecikmiş borcu yoksa indirimli ürün alabilir. Eğer gecikmiş borcu varsa gecikmiş borcu düşüldükten sonra kalan kısmıyla yine indirimli ürün alabilir.

 

b) Borcundan düşebilir.

 

c) Gecikmiş borcu yoksa direkt para olarak tahsil edebilir. Eğer gecikmiş borcu varsa gecikmiş borcu düşüldükten sonra kalan kısmını para olarak tahsil edebilir.

 

d) 100 Tl üzeri primleriniz banka ya da posta çeki havalesi ile hesabınıza gönderilir. Eğer Ayşe Hanım Ocak ayının primini şubat sonuna kadar herhangi bir şekilde almaz ya da değerlendirmez ise, şubat ayının sonunda Ayşe Hanım'ın aktif primi otomatik olarak devreden prim statüsüne alınır ve daha önceden devreden primi var ise üzerine eklenerek hanesine yazılır. Ayşe Hanım bu primi kullanmadığı müddetçe, bir sonraki aya devir olunur.
 

  • Peki, Ayşe Hanım devredilmiş primlerini nasıl kullanabilir ?

 

a) Devredilmiş primlerle danışman fiyatından ürün alabilir.

 

b) Borçtan düşebilir.

 

c) Gecikmiş borcu yoksa nakit olarak tahsil edebilir. Eğer gecikmiş borcu varsa gecikmiş borcu düşüldükten sonra kalan kısmını nakit olarak tahsil edebilir.

 

Not: Aktif primle alınabilecek indirimli ürün listesi Silva tarafından belirlenir. Ayrıca, merkezden yapılacak prim ödemeleri ancak danışmanın kendisine ya da yakın bir akrabasına teslim edilir. (Anne, baba, eş, çocuk veya kardeş). Prim ödemelerinde danışmanın T.C. nüfus kâğıdını ibraz etmek zorunludur.

 

Danışman cd programımızdan kendi bilgilerinizi görebilir,üyelerinizin aktiflik durumlarını kontrol edebilir ve çalışmalarını takip edebilirsiniz.